نحوه صحیح شستشوی انواع شال و روسری

شستشوی انواع شال و روسری

شستشوی انواع شال و روسری

کمد لباس اغلب خانم‌ های ایرانی پر از انواع شال و روسری با طرح ها، رنگ ها و در اندازه ها و شکل های مختلفی می باشد. به طور کلی اغلب خانم‌ ها دارای حساسیت بسیار خاص و زیادی به سالم و تمیزی شال و روسری و به طور کلی تمامی لباس های خود، می باشند. از این رو لازم است تا با نحوه صحیح شستشوی انواع شال و روسری آشنا باشند.

به طور معمول جنس اغلب شال و روسری‌ های هر کمد لباسی، از جنس نخ و یا حریر می باشد که دارای لطافت و ظرافت بالایی است. پوشش سر خانم های ایرانی، یعنی شال و روسری که در تماس مستقیم سر و موهای فرد قرار دارد، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نظافت آن بسیار مهم است. همچنین چون این پوشش در معرض دید قرار گرفته و در نگاه اول توجه را به خود جلب می نماید، لکه و کثیفی را به سرعت و به سادگی نمایش می دهد. اما ب طور کلی شستشوی انواع شال و روسری کار ساده ‌ای نبوده و لحظه ای غفلت ممکن است سبب نخ ‌کش شدن، آب رفتن و کوچک شدن و یا رنگ رفتگی آن شده و دیگر آن شال‌ یا روسری، دارای زیبایی سابق نباشد.

از این رو اگر می‌ خواهید که شال و روسری ‌تان در هنگام شستشو کاملا سالم بماند و مانند روز اول شده، نخ‌ کش و یا گلوله گلوله نشده و به طور کلی هیچ گونه آسیبی را متحمل نشود، بهتر است تا برخی نکات شستشوی انواع شال و روسری را رعایت نمایید.

جهت آشنایی با نکات مهم در خرید شال و روسری کلیک نمایید.

شستشوی انواع شال و روسری

نکات مهم در هنگام شستشوی انواع شال و روسری

 1. در هنگام استفاده از مواد شوینده، دقت کنید که نباید قوی باشند که سبب آسیب به بافت پارچه های نخی و یا حریر شوند. همچنین سعی کنید تا از مواد شوینده ای با برند های معتبر و قابل اعتماد استفاده نمایید.
 2. دمای آب مورد استفاده برای شستشو، باید سرد و یا ولرم باشد. چرا که آب داغ سبب آسیب رساندن به بافت های پارچه و یا رنگ شال و روسری به ویژه از جنس حریر خواهد شد.
 3. توصیه می شود تا برای شستشوی شال و روسری خود از ماشین لباسشویی استفاده نکنید
 4. در صورت استفاده از ماشین لباسشویی بهتر است تا از خشک‌ کن ماشین لباسشویی برای خشک کردن آن استفاده نشود.
 5. در هنگام شستشوی انواع شال و روسری، دقت کنید که آن را مچاله نکنید. این کار سبب چروک شدن، آسیب دیدن و نخ‌ کش شدن پارچه خواهد شد.
 6. بهترین روش شستشوی شال و یا روسری، شستشو با استفاده از دست می باشد.
 7. در صورت اتو نمودن شال و روسری نخی، دمای اتو را بالا نبرید.
 8. برای خشک شدن روسری و یا شال، آن ها را مستقیما در زیر نور آفتاب قرار ندهید.
 9. دقت کنید که عطر و اسپری سبب آسیب رساندن به بافت شال و روسری خواهد شد.
 10. در هنگام اتو نمودن شال و روسری، حتما آن را مرطوب نمایید
 11. شال و یا روسری را همراه با لباس‌ های رنگی نشویید. به ویژه شال و روسری سفید که بیشتر در معرض رنگ گرفتن از سایر لباس ها می باشند و به سرعت کهنه شده و از بین خواهند رفت.
 12. هیچ گاه شال و روسری خود را در محل مرطوب قرار ندهید. این کار سبب جمع شدن باکتری ها بر روی شال و روسری و در نتیجه آسیب به بافت شال و روسری خواهد شد.

همچنین جهت کسب راهنمایی خرید شال و روسری کلیک نمایید.

شستشوی انواع شال و روسری

آویزان نمودن پس از شستشوی انواع شال و روسری

شال و روسری های خود را بر روی چوب لباسی آویزان نمایید. این کار سبب کمتر چروک شدن و در نتیجه استفاده آسان تر از آن می شود.

جهت مشاهده محصولات عمده فروشی شال و روسری گندم کلیک کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*