موارد و نکات مهم در خرید شال و روسری

نکات مهم در خرید شال و روسری

نکات مهم در خرید شال و روسری

به طور کلی از متنوع ترین و ضروری ترین اکسسوری های بانوان به ویژه در ایران، شال و روسری می باشد. این تنوع مدل ها و طرح ها سبب باز گذاشتن دست شما برای انتخاب شال و روسری مناسب خودتان می شود. اما از طرفی هم سبب سخت تر شدن تصمیم گیری و انتخاب خواهد شد. این مقاله شما را با نکات مهم در خرید شال و روسری آشنا خواهد نمود. از این رو با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات درباره راهنمایی انتخاب شال و روسری کلیک کنید.

نکات مهم در خرید شال و روسری

شال و یا روسری:

اولین نکته ایی که باید بدان توجه نمود، انتخاب میان شال و روسری می باشد. در هنگام خرید شال و روسری باید در نظر بگیرید که بیشتر به شال علاقه مند می باشید و یا روسری؟ کدامیک برای شما و استایل شما گزینه مناسب تری می باشد؟ پس از انتخاب نمودن میان شال و روسری، باید به قابلیت های سر نخوردن، راحت بودن و دیگر نکات شبیه بدان توجه نمود.

۲- جنس شال و روسری انتخابی

دومین نکته از نکات مهم در خرید شال و روسری، جنس آن ها می باشد که از مهم ترین نکات انتخابی است. به طور کلی شال و روسری از جنس های مختلفی طراحی و دوخته می شوند که عبارتند از:

جنس نخی

شال و یا روسری های جنس نخی، از زیر مجموعه های پارچه های پنبه ای می باشند و از این رو دارای قابلیت شستشو راحت بوده و همچنین به سبب عبور حرارت و گرما از خود، خنک بوده و از این رو برای فصول گرم سال بسیار مناسب می باشد.

به طور کلی شال و روسری های نخی به سادگی اتو شده و دارای قابلیت سر خوردن کمی نسبت به دیگر جنس ها می باشند.

همچنین بخوانید درباره: اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری

نکات مهم در خرید شال و روسری

جنس حریر

پارچه ی حریر، نوعی پارچه ی بسیار لطیف، خنک، سبک، نازک و لخت می باشد که نسب به شال و روسری نخی، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. همچنین قابلیت سر خوردن این جنس شال و روسری نیز به نسبت شال و روسری نخی بیشتر می باشد.

جنس ساتن

دیگر نوع شال و روسری، شال و روسری ساتن می باشد که به سبب براقیت آن بسیار زیبا می باشند. این پارچه دارای سطوح صافی بوده و از لایه پشتی ماتی برخوردار می باشد و بیشتر مناسب برای مجالس ها و مهمانی ها می باشد.

جنس ابریشم

اما شال و یا روسری ابریشم که از گران قیمت ترین شال و روسری ها می باشد، بسیار سبک، لطیف و مقاوم بوده و مناسب برای چهار فصل سال می باشد. این شال و روسری ها دیرتر از دیگر جنس ها چروک شده و برای مجالس و مهانی ها بسیار مناسب می باشد.

نکات مهم در خرید شال و روسری

۳-طرح و رنگ شال و روسری ها

یکی دیگر از نکات مهم در خرید شال و روسری، طرح و رنگ آن ها می باشد. همان گونه که قبلا بدان اشاره نمودیم، شال و روسری از جمله اکسسوری هایی می باشند که دارای طرح های بسیار متفاوتی می باشد. از جمله این طرح ها عبارتند از:

طرح هایی سنتی

طرح هایی چون بوته جقه، گل، ترمه و…

طرح های مدرن

طرح هایی چون نقاشی های مختلف، چهارخانه، راه راه، زنجیری و…

تک رنگ

شال و روسری های ساده که معمولا هم از جنس نخ می باشند.

نکات مهم در خرید شال و روسری

قواره های شال و روسری

از دیگر نکات مهم در خرید شال و روسری، انتخاب قواره آن می باشد. به طور کلی برای اغلب افراد هر چه که قواری شال و روسری بزرگ تر باشد، راحت تر و بهتر می باشد.

قواره استاندارد روسری ها ۹۰ سانتی و قواره استاندارد شال ها ۶۰-۷۰ سانت در ۱۸۰ سانت می باشد. اما قواره محبوب شال اصولا عرضی بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانت داشته و قواره روسری نیز حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ سانت می باشد. البته انتخاب قواره کاملا سلیقه ای و متفاوت می باشد.

عمده فروشی شال و روسری گندم شال

دیدگاه‌ها ۰

*
*