شال پلیسه چیست؟

شال پلیسه

شال پلیسه نوعی شال است که از پارچه ها ی پلیسه برش خورده است . کیفیت این نوع شال به جنس نخ و همین طور ضخامت پارچه وابسته است . از ویژگی های شال های پلیسه دار بهترینشان این است که به روی سر حجم کمی را ایجاد می کنند و در عین حال بسیار زیبا و همین طور شیک دیده می شوند . این شال ها در بازار دارای رنگ بندی زیادی می باشند و با خرید آن ها و ست کردنشان با لباس هایتان می توانید تا استایل های بسیار جذاب و  نیز گوناگونی را خلق نمایید . اگرجنس نخ و زخامت که خریداری می کنید از کیفیت لازم برخوردار نباشد پیلی های آن با شست و شو و در اثر گذشت زمان از بین می روند . پس در خرید شال پلیسه به دنبال کم ترین قیمت ها نباشید زیرا که اگر جنس مرغوب آن را خریداری کنید پلیسه های آن تا جای ممکن از بین نمی رود .  جنس این شال ها توانایی آن را دارد تا کاربردش را در استایل خود را معین نمایید برای مثال جنس نخی آن برای  تیپ های اسپرت مناسب  است و جنس های حریر آن برای تیپ های رسمی و یا مجلسی شما می تواند تا انتخاب شیک و مناسبی  باشد . شال های پلیسه دار در ایران می توان گفت که بیش از یک دهه از پر پرطرفدارترین شالل ها بشمار می آید .نتیجه می گیریم که این نوع شال ها می تواند تا سالیان آتی مد باشد و همین طور مورد استفاده پسند خانم های ایرانی قرار گیرد .

شال پلیسه

آشنایی با انواع شال پلیسه:

 شال های پلیسه دار بر حسب جنس سه نوع هستند :

– شال پلیسه نخی .

– شال پلیسه حریر .

– شال پلیسه ابریشم .

بخوانید از: شال و روسری عمده ارزان

شال پلیسه

مزیت شال پلیسه :

این شال ها همان طور که گفته شد دارای طرح های  خاص ورنگ های متنوعی هستند که این مزیت می تواند دلیل اصلی پر طرفدار بودن شال های پلیسه دار باشد . تولید این شال ها در جنس های گوناگون امکان پذیر بوده است و جنس آن ها امکان این را فراهم می سازد تا که برای دوخت های مختلف استفاده شود و این ویژگی کار خیاط را نیز آسان می کند . یکی دیگر از مزیت آن ها این است که هیچ گاه از مد نمی افتند زیرا که یکی از دغدغه خانم ها در خرید لباس ترس از دمده شدن آن است . از پارچه های پلیسه دار علاوه  بر استفاده آن ها برای دوخت شال برای دوخت انواع مانتو ها و نیز پیراهن ها ، سارافون ، انواع شومیز های زیبا و مجلسی ، انواع دامنهای زیبا و متنوع و … نیز بطور فراوان استفاده می شود .

بخوانید از: انواع سبک های چاپ سیلک شال و روسری

شال پلیسه

نحوه مراقبت از پارچه پلیسه :

نحوه نگهداری و همین طور مراقبت از پارچه های پلیسه دار  به جنس آن ها بستگی دارد . مثلا شیوه نگهداری از پارچه لمه پلیسه با شیوه نگهداری از پارچه های کرپ پلیسه تفاوت دارد . نکته اصلی که در نگهداری پارچه های پلیسه می بایست رعایت شود ، رعایت نمودن میزان دمای آب برای شست و شوی پارچه است که هرگز نباید این دما بیش تر از ۳۰ درجه سانتی گراد باشد و برای حفظ زیبایی و کیفیت پارچه بشست و شو صلاح است تا با دست و به آرامی صورت گیرد . اهرگز نبایست این نوع پارچه ها را بصورت مستقیم اتو شوند و اگر قصد این را دارید تا لباس به روی سر و یا اندم شما بطور خوش حالت بایستد پیشنهاد می شود تا آن را به خشکشویی برده وسفارش کنید تا لباس شما حتما اتو بخار شود .

برای مشاهده انواع شال و روسری با گندم شال همراه باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*