تفاوت روسری ساتن و ابریشم در چیست؟

تفاوت روسری ساتن و ابریشم

تفاوت روسری ساتن و ابریشم

تفاوت روسری ساتن و ابریشم را شما در ابتدا باید به ساختار و جنس آن مرتبط بدانید که اصولا

۱-استقامت

۲- نوع ایستایی

۳- کیفیت

 از جمله ویژگی‌های بسیار بارز برای تفاوت این دو روسری به حساب می آید. در صورتی که روسری ساتن یک نوع پارچه است که تا حدی نسبت به پارچه‌های معمولی کیفیت بهتری دارد و به هیچ عنوان افراد نمی‌توانند ویژگی دوام و کیفیت بالای روسری‌های ابریشم را از یاد ببرند و باید بدانید که برای بافت روسری ساتن شما باید به سراغ یک پارچه خاص بروید در صورتی که برای تولید روسری ابریشم در اینجا پارچه گزینه مطرحی نیست و اصولا یک ماده خام مورد استفاده قرار می گیرد.

قاعدتا نوع بافت پارچه روسری ساتن به گونه ای است که شما می توانید توسط نخ های ناهموار به بافت این روسری فکر کنید و حتی مهمتر از همه روسری های ساتن از جمله روسری هایی هستند که براق بودن آن یک ویژگی بسیار بارز و کلیدی محسوب می شود در صورتی که شما نمی توانید براق بودن را بر روی طرح های مختلف روسری ابریشم مشاهده کنید و بدین ترتیب نوع تراکم بافت روسری ساتن به گونه‌ای است که شما باید این روسری را در یک حالت کاملا لیز در نظر بگیرید. اما روسری های ابریشم به واسطه تنوع و کیفیت بالای خود میتوانند به راحتی مورد استفاده قرار گیرند. بدون اینکه شما انتظار داشته باشید که این روسری نیز همانند روسری ساتن یک حالت لیز داشته باشد. یکی از از بارزترین تفاوت های روسری ساتن و ابریشم را شاید بتوان به نوعی به ایستایی هرکدام مرتبط دانست که در یک روسری ساتن به هیچ عنوان شما نمیتوانید ایستایی قابل قبولی را از این روسری براق مجلسی خاص انتظار داشته باشید.

اما در مورد روسری مقاوم و فوق العاده با کیفیت ابریشم ایستایی روسری یکی از ویژگی های بی نظیر و البته منحصر به فرد روسری ابریشم به حساب می آید که به دلیل و ویژگی بسیار خاص افراد نمی توانند از خرید روسری ابریشم صرف نظر کنند.

جهت انتخاب شال و روسری مجلسی کلیک نمایید.

روسری ساتن

مات بودن روسری ساتن را فراموش نکنید

بدون شک در تفاوت روسری ساتن و ابریشم همه ما روسری ساتن را با حالت نوع مات پارچه پشتی آن می شناسیم در صورتی‌ که شما نمی توانید این ویژگی را در مورد روسری های ابریشم در نظر بگیرید و به واسطه مات بودن قسمت پشتی روسری ساتن شما این اختیار را دارید که یک لطافت و نرمی خاص را برای پارچه فوق العاده لیز ساتن در نظر بگیرید. البته لطافت و نرمی پارچه های ساتن و ابریشم هرکدام در یک طیف و ساختار خاص قرار دارد. اما صد درصد شما از پارچه مستحکم و با دوامی همانند ابریشم نمی‌توانید نرمی و لطافتی مانند ساتن را انتظار داشته باشید.

در صورتی که حتی روسری ساتن از جمله روسری های است که امکان چین خوردگی آن نیز تا حدودی وجود دارد، که البته با توجه به جنس و کیفیت در برخی از پارچه های ساتن شما نخواهید توانست این ویژگی را مشاهده کنید. اما پارچه های روسری ابریشم به هیچ عنوان حالت تاخوردگی و چین خوردگی را در ساختار خود به نمایش نمی گذارند و به همین دلیل است که کیفیت روسری ابریشم همیشه زبانزد خاص و عام بوده است.

روسری ساتن مات

قیمت و ساختار روسری ابریشم

بدون شک همه ما زمانی که از روسری ساتن استفاده می‌کنیم شاید با این موضوع برخورد کرده ایم که روسری به هر دلیلی نخ کش شده است. به همین خاطر می توان تفاوت روسری ساتن و ابریشم را نیز در این ویژگی بیان کرد؛ چراکه روسری های ساتن به هر دلیل ممکن است نخ کش شوند اما روسری های ابریشم چنین ساختاری ندارند و به خاطر توان و استقامت بالایی که در بافت آن ها مشاهده شده است هیچگاه یک روسری ابریشم را با این ویژگی نمیتوان یافت. 

به همین خاطر شما باید این ویژگی را نیز یک ویژگی خاص برای روسری ساتن در نظر بگیرید. اما در مورد قیمت هر کدام نیز باید بدانید که روسری ابریشم طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به روسری ساتن دارد و به همین خاطر، بسیاری از افراد شاید توان خرید روسری ابریشم اصل را نداشته باشند و به همین جهت، از انواع روسری ساتن استفاده می کنند؛ چراکه قیمت مناسب روسری ساتن در کنار تنوع رنگی بالای آن به راحتی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تهیه انواع روسری در طرح ها و شکل های مختلف به حساب آید.

قیمت روسری ابریشم

کلام آخر

اصولاً برای تفاوت روسری ساتن و ابریشم شما باید بدانید که ابریشم به واسطه‌ وجود یک ماده خاص همیشه می‌تواند ارزش بالای خود را در صنعت پارچه حفظ کند به همین خاطر، همان گونه که گفته شد شما باید قیمت بالاتری را نسبت به حساب روسری فوق اعاده لیز و خاص ساتن در نظر بگیرید؛ چرا که مقاومت، کیفیت، زیبایی و لطافت از جمله شاخصه های اصلی انواع روسری ابریشم می‌باشد. کرم ابریشم که باعث ساخت پارچه ابریشم می شود به راحتی توانسته به ارزش بالای این روسری کمک کند و به راحتی می تواند پارچه ابریشم زیبا را در ۵ مرحله خاص تولید کند و بدین ترتیب ارزشی که پارچه ابریشم دارد را نمی توان برابر با پارچه ساتن در خصوص دوخت انواع روسری در نظر گرفت.

همچنین روسری ابریشم جزء روسری های فوق العاده کاربردی است که در فصل تابستان می تواند بسیار خنک نگه دارد و در فصل زمستان روسری گرمی باشد؛ چرا که از قدرت جذب فوق العاده بالایی برخوردار است. اما شاید یک ضعف و عیب روسری ابریشم را با پارچه ساتن را بتوان در مقاومت در برابر آفتاب در نظر گرفت؛ چراکه پارچه ابریشم اصل نمی‌تواند در مقابل آفتاب مقاومت و دوام خود را به شکلی ویژه حفظ کند و تا حدودی ممکن است شما رنگ‌ پذیری خاصی را برای آن مشاهده کنید. که در مورد روسری ساتن به هیچ عنوان این ویژگی مشخص نمی‌شود و وجود ندارد.

البته در مورد نحوه شستشوی هرکدام باید اینگونه عنوان نمود که  اصولا نحوه شست‌وشوی روسری ابریشم به مراتب سخت‌تر و حساس‌تر نسبت به شستشوی روسری ساتن می باشد و اگر شما بتوانید به نحوی بسیار خاص و البته بسیار اصولی روسری ابریشم را مورد شستشو قرار دهید صددرصد درصد این روسری عمر بسیار بالایی برای شما خواهد داشت.

روسری ساتن ابریشم ، روسری نخ ابریشم چیست ، خرید ساتن ابریشم ،

منبع: zaya

دیدگاه‌ها ۰

*
*