بدانیم در مورد اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری

اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری

اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری :

 اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری برای خانم های ایرانی همواره دغدغه ای در پوشش آن ها بوده است . همه  ما حتما در زندگی  به این مورد برخورد کرده‌ ایم که  از شدت خستگی و یا حتی بی خوابی چشمانمان را به زور باز نگه داشته‌ ایم ، اما گاهی دوستانمان می‌گویند که  امروز چه صورت پر انرژی و بشاشی داری و یا حتی برعکس ای داستان هم رخ داده است که یک روز احساس می‌کنیم که از  بسیار شاد و سر حال و هم چنین پر انرژی  هستیم ، اما اطرافیان نگران صورت بی حوصله و بی حال ما می شوند .

آیا تا بحال به دلیل این موضوع فکر کرده اید ؟ یکی از دلایل مهم این موضوع انتخاب مناسب شال و روسری یا عدم انتخاب مناسب شال و روسری است . انتخاب مناسب رنگ شال و روسری شما مستقیما با تناسب و عدم تناسب  با رنگ پوست صورت ارتباط دارد و توانایی آن را دارد که چهره متفاوتی از شما را نشان ‌دهد .انتخاب شال و روسری تنها برای پوشاندن موی سر اهمیت ندارد بلکه امروزه  یک اصل مهم در جذابیت و زیبایی خانم ها محسوب می شود .

بخوانید از: تاریخچه شال و روسری

اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری

شال و روسری متناسب برای رنگ پوست سفید :

پیشنهاد بهترین رنگ شال و روسری برای پوست سفید  رنگ‌ های قوی می باشد برای مثال رنگ هایی چون قرمز ، آبی و یا سبز . خانم های سفید دوست از شال و روسری ‌هایی با رنگ‌ های خیلی روشن و یا کمرنگ تا حد امکان سعی کنید که استفاده نکنید ؛ چرا که  این رنگ‌ ها پوست چهره شما را بی‌حال نشان خواهد داد . اگر قصد دارید  از رنگ‌های روشن همانند شیری و سفید استفاده نمایید  بهتر است که به سراغ  روسری و شال های طرح ‌دار بروید .  شال و روسری های سفید ساده هرگز برای پوست‌هایی با رنگی خیلی روشنی دارند  نمی‌تواند انتخاب خوبی  باشد .

اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری

 شال و روسری مناسب برای پوست های سبزه و گندمی :

در انتخاب رنگ شال و روسری برای خانم هایی که دارای رنگ پوست های تیره هستند رنگ های مات و همین طور کدر گزینه مناسبی نیست . انتخاب شال و روسری با رنگ های مات و تیره برای این رنگ پوست باعث این می شود که درخشش طبیعی پوست آن ها از بین رود . پیشنهاد رنگ های مناسب برای خانم های با پوست های تیره رنگ هایی چون آبی ، میشی، کاربنی و زرد روشن می باشد . رنگ هایی مثل رنگ خاکی ، ارغوانی و بنفش نیز می تواند انتخاب مناسبی برای رنگ شال و روسری برای این افراد باشد اما به طور کلی رنگ هایی همانند رنگ قهوه ای و بنفش تیره برای این دسته بانوان  گزینه مناسبی نمی باشد اما مخالف خانم های دسته قبل که پوست سفید داشتند رنگ های سفید ، رنگ  لیمویی روشن ، رنگ صورتی روشن ، آبی روشن ، رنگ های پاستلی و رنگ های سبز گزینه های مناسبی برای انتخاب هستند .

بیشتر بدانید از: شال پلیسه

اهمیت انتخاب مناسب شال و روسری

اهمیت رنگ مو در انتخاب رنگ شال و روسری :

در  انتخاب نمودن رنگ شال و روسری  باید علاوه بر رنگ پوست رنگ مو نیز  در نظر گرفته شود . اگر رنگ موهای شما خاکستری است رنگ شال و روسری های سرد و ملایم را انتخاب  کنید .  انتخاب مناسب رنگ شال و روسری شما باعث این می شود که  جذاب تر و زیبا تر شوید . اگر رنگ موهای شما از رنگ خاکستری روشن تر باشد  بهتر است که از  رنگ های گرم و پر رنگ در شال و روسری خود استفاده نمایید .

اگر شما رنگ موهای مسی دارید می توانید تا انتخاب کردن رنگ شال و روسری خود را بطوری انجام دهید که جلوه بسیار زیبایی پیدا کنید . شال و روسری هایی که دارای رنگ های گرم و تند هسنتد همانند  بنفش ، قرمز تیره سبز لجنی ، زرد پر رنگ و نارنجی مایل به  آتشین انتخاب بسیار مناسبی هستند .

با گندم شال همراه باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*