انتخاب شال و روسری مناسب فصل

شال و روسری مناسب فصل

شال و روسری مناسب فصل

آیا با شال و روسری مناسب فصل آشنایی دارید و یا می دانید که چه جنس شال و روسری مناسب هر فصل می باشد؟ در واقع برای انتخاب و خرید شال و روسری، یکی از مهمترین نکات، ضخامت و جنس آن برای هر فصل می باشد. یکی از ایرادات خرید اینترنتی شال و روسری این می باشد که نمی توان متوجه جنس آن با لمس کردن پارچه شد. از این رو باید به توضیحات هر محصول مراجعه نمود. اما برای این کار نیز باید با جنس های مختلف شال و روسری آشنا شد. در ادامه به معرفی برخی از شال و روسری های مناسب هر فصل خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید درباره: شال و روسری متناسب با صورت

شال و روسری مناسب فصل

شال و روسری مناسب فصل بهار

فصل بهار، فصلی می باشد با آب و هوای متفاوت که هم شامل روزهای گرم می باشد و هم شامل روزهای سرد. در تمامی روزهای بهاری به جز روزهای خیلی گرم آن، می توان از شال و روسری جنس ابریشم و جنس های شبیه به آن، با طرح و رنگ های مختلفی استفاده نمود.

شال و روسری مناسب فصل

شال و روسری مناسب فصل تابستان

یکی از مهمترین نکات در فصل تابستان، انتخاب صحیح جنس لباس ها به ویژه شال و روسری می باشد. در واقع هیچ چیزی به اندازه شال و روسری ای ضخیم و گرم قادر نیست تا در روزهای تابستانی آزار دهنده باشد.

جنس مناسب شال و روسری فصل تابستان، جنس نخی می باشد. البته جنس هایی چون حریر و ابریشم نیز گزینه مناسبی برای این فصل هستند.

جهت کسب اطلاعات درباره اهمیت انتخاب شال و روسری کلیک نمایید.

شال و روسری مناسب فصل

شال و روسری مناسب فصل پاییز

اما برای فصل پاییز که دارای هوایی خنک و معتدل می باشد، کم کم نیز به سمت سرد شدن پیش می رود، جنس هایی که برای فصل زمستان مناسب هستند، همچون جنس موهر، از گزینه های مناسبی برای این فصل می باشند. همچنین از دیگر جنس های مناسب برای فصل پاییز، جنس ویسکوز و یا جنس کتان می باشد. شال و روسری جنس ویسکوز ژاکارد نیز مناسب برای فصل پاییز می باشد.

شال و روسری مناسب فصل زمستان

بر خلاف روزهای گرم تابستان که استفاده از جنس های ضخیم آزار دهنده به حساب می آید، در روزهای سر زمستان استفاده از شال های ضخیم و گرم بسیار لذت بخش می باشد. اما از جنس های مناسب این فصل می توان به جنس موهر و وول اشاره نمود.

اما علاوه بر شال و روسری های مناسب هر فصل، شال و روسری هایی نیز وجود دارند که چهار فصل بوده و محدودیت استفاده ندارند.

شال و روسری مناسب فصل

فواید استفاده از شال و روسری های مناسب برای هر فصل

به طور کلی انتخاب و استفاده از شال و روسری های مناسب برای هر فصل، علاوه بر آن که دارای ظاهری زیبا و آراسته می باشند، سبب حفظ ایمنی بدن در فصل های مختلف سال خواهند شد.

به عنوان نمونه استفاده از شال و روسری های پشمی در فصول سرد سال، علاوه بر داشتن ظاهری مطلوب، سبب پوشاندن گوشش ها در برابر سرما و همچنین جلوگیری از ورود هوا به داخل آن ها می شود.  همچنین به واسطه پوشاندن گردن شما، از سرماخوردگی نیز جلوگیری خواهد نمود.

در فصول گرم سال نیز استفاده از شال و روسری های نخی و خنک، از گرمازدگی و بیمار شدن شما جلوگیری می نماید. از این رو استفاده از شال و روسری مناسب فصل حس و حال بهتری را به شما منتقل خواهد نمود.

شال و روسری مناسب فصل

رنگ بندی و طرح مناسب شال و روسری برای هر فصل

به طور کلی هر یک از فصول سال، دارای رنگی مخصوص به خود می باشد. به عنوان مثال در فصول پاییز و زمستان بهتر است تا از لباس هایی با رنگ های گرم همچون رنگ قرمز، نارنجی، سرخابی و… استفاده نمایید.

خرید انواع شال و روسری مناسب فصول مختلف به صورت عمده از گندم شال

دیدگاه‌ها ۰

*
*