انتخاب شال و روسری مجلسی

شال و روسری مجلسی

شال و روسری مجلسی

انتخاب شال و روسری مجلسی اصولی دارد که با در نظر گرفتن آنها می توانید زیبایی خود را دوبرابر کنید. طرح و رنگی که برای شال یا روسری خود انتخاب می کنید نیز تاثیر زیادی در چهره شما دارد. به عنوان مثال می تواند شما  را سرحال ، کسل ، زیبا و یا زشت جلوه دهد.

مدلی که برای بستن شال و روسری خود انتخاب می کند تاثیر زیادی در فرم چهره شما دارد. با بستن شال و یا روسری می توانید فرمی مناسب و یا نامناسب در چهره خود ایجاد کنید.

با تمام نکاتی که گفته شد و رعایت آنها می توانید شال و یا روسری مورد نظر خود را انتخاب کنید و به شیوه صحیح آن را ببندید.

شال و روسری مجلسی

شال بهتر است یا روسری؟

نکته مهم در انتخاب پوشش شما این است که بدانید شال به چهره شما می آید یا روسری؟ این دو با یکدیگر تفاوت زیادی ندارند ، نکته مهم انتخاب فرم مناسب آنهاست. پوشیدن و بستن شال و روسری تاثیر زیادی در چهره شما دارد و می تواند شما را زیبا یا زشت جلوه دهد.

برخی تصور می کنند که روسری مناسب افراد میانسال و افرادی است که از سن جوانی فاصله گرفته اند  و قصد دارند از ظاهری رسمی تر استفاده کنند ، در صورتی که اینگونه نیست. شال «جوان پسندتر» است. البته نمی توان شال و روسری را محدود به سن (جوان ، میانسال و مسن) کرد ، اما در انتخاب آن این نکته را نیز در نظر بگیرید.

نکته دیگری که در خرید شال و یا خرید روسری مجلسی باید در نظر بگیرید ، شکل و ظاهر اندام شماست.

اگر از افرادی هستید که برجستگی سینه شما زیاد است و می خواهید آن را بپوشانید ، از روسری های چهارگوش استفاده کنید. روسری های نخی و بلند برای شما مناسب تر است.

شال و روسری مجلسی

نکاتی که در انتخاب مدل شال و روسری با فرم صورت  خود باید در نظر بگیریم:

  • شال و یا روسری خود را به گونه ای ببندید که فرم صورت شما را زیبا جلوه دهد.
  • در صورتی که صورت شما بیضی شکل و یا کشیده است ، از روسری های نوک تیز استفاده نکنید. 
  • اگر صورت شما بیضی است و می خواهید روسری بپوشید ، گوشه های روسری را به سمت داخل ببرید و بالای پیشانی را گرد کنید تا کشیدگی صورت شما کمتر دیده شود ، با این روش صورت شما گرد دیده می شود.
  • اگر از افرادی هستید که چانه تیز و یا صورت مثلثی دارید ، روسری خود را زیر گلو و یا سمت راست یا سمت چپ صورت خود گره بزنید و از سنجاق های تزئینی استفاده کنید. با این کار از تیزی چانه شما کم می شود. شال خود را نیز طوری رو سرتان بیندازید که قسمت چانه شما سفت نباشد ، این روش باعث می شود تیزی چانه شما زیاد دیده نشود.
  • در صورتی که پیشانی پهن و بلندی دارید ، روسری خود را زیاد به سمت عقب نبرید و یا آن را در قسمت پایین گلوی خود سفت نبندید.
  • اگر صورت بلند و کشیده دارید و یا پیشانی پهنی دارید ، شال برای شما بهتر است. می توانید شال را تا پشت گوش های خود به سمت داخل ببرید و یک سمت آن را روی شانه های خود بیندازید.
  • می توانید به همراه شال یا روسری از هدبند استفاده کنید. استفاده درست از هدبند می تواند توازن و زیبایی خاصی در چهره شما بوجود بیاورد. با استفاده از هدبند قد و عرض پیشانی شما زیاد و یا کم می شود و روسری و شال شما فرم بهتر و زیباتری در چهره شما بوجود می آورد.
شال و روسری مجلسی

از شال یا روسری طرح شلوغ استفاده کنیم یا از طرح ساده استفاده کنیم؟

طرح شلوغ و طرح ساده در شال و روسری تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. هر دو زیبایی خاص خوند را دارند. شال و روسری طرح دار یا گلدار شما را پرتر و چاق تر و شال و روسری ساده و تک رنگ شما را لاغرتر نشان می دهد. در هنگام خرید شال یا روسری حتما به این نکته توجه کنید.

اگر صورت شما لاغر یا استخوانی است از طرح های شلوغ ، گل دار ، بته جقه دار ، اشکال هندسی و … استفاده کنید. در غیر اینصورت ، بهتر است به سراغ طرح های ساده یا تک رنگ بروید.

شال و روسری مجلسی

در انتخاب  رنگ شال و روسری به نکات زیر توجه کنید:

 شال و روسری را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید. پوست هر انسان رنگ طبیعی مخصوص به خود را دارد. رنگ پوست به سه دسته گرم ، سرد و خنثی تقسیم می شود. برای اینکه راحت تر رنگ پوست خود را تشخیص دهید می توانید از زیورآلات طلایی یا نقره ای استفاده کنید. در صورتی که رنگ پوست شما با زیور آلات نقره ای زیباتر باشد ، زمینه رنگ شما سرد است و اگر رنگ پوست شما با زیورآلات طلایی زیباتر شود، زمینه رنگ شما گرم است. در صورتی که هر دو نوع زیورآلات با پوست شما سازگاری داشته باشد ، زمینه رنگ شما خنثی است.

رنگ شال و روسری برای  پوست گرم

اگر رنگ زمینه شما گرم است ، رنگ هایی مانند قرمز ، نارنجی ، زرد ، قهوه ای کمرنگ و تیره برای شما مناسب تر است. در مورد شال و روسری نیز رنگ های نارنجی و یا رنگ ها نزدیک به آن چهره شما را جذاب تر و زیباتر می کند. قرمز هم رنگی است که با زمینه های رنگ پوست های مختلف و مخصوصا با رنگ پوست گرم سازگارتر است.

رنگ شال و روسری برای  پوست گرم

رنگ شال و روسری برای پوست سرد

در صورتی که رنگ زمینه شما سرد است ، از رنگ هایی مانند آبی ، سبز ، بنفش و صورتی استفاده کنید. رنگ های سرد در طیف رنگی خود ، پوست شما را زیباتر و جذاب تر نشان می دهد. اگر قصد دارید از رنگ های دیگری غیر از رنگ های سرد در شال و یا روسری خود استفاده کنید ، از طرح های کوچک آنها استفاده کنید تا قالب سرد آن حفظ شود.

رنگ شال و روسری برای پوست سرد

رنگ شال و روسری برای پوست خنثی

اگر زمینه رنگ شما خنثی است ، شما از جمله افرادی هستید که در انتخاب رنگ شال و روسری محدودیتی ندارد. می توانید از طیف رنگ های گرم و سرد با توجه به سلیقه خود استفاده کنید.

رنگ شال و روسری برای پوست خنثی

شال یا روسری برای صورت کشیده ، کت و شلوار با شال یا روسری ، محتوای شال و روسری ، همه چیز در مورد شال و روسری ، بستن روسری با پالتو ، هودی با شال یا روسری

دیدگاه‌ها ۰

*
*