آموزش اصول ست کردن شال و روسری

اصول ست کردن شال و روسری

اصول ست کردن شال و روسری

از مهم ترین اصول شیک پوشی برای تمامی افراد ست نمودن صحیح تمامی آیتم های یک استایل با هم می باشد. در کشورهای اسلامی همچون کشور ما ایران، مانتو، شال و روسری از اصلی ترین آیتم های استایل زنانه به شمار می رود و از این رو برای شیک پوشی بانوان در ایران، رعایت تناسب رنگ ها و اصول ست کردن شال و روسری، از مهم ترین نکات شیک پوشی و داشتن استایلی خوب به شمار می رود.

ابتدا به این موضوع دقت نمایید که قبل از هر چیزی مدل مانتو و یا لباس شما دارای اهمیت می باشد. به طور مثال ست نمودن مانتوهای کلاسیک با شال و روسری سنتی، ست مناسبی نمی باشد و استایل خوبی را برای شما نخواهد ساخت. و یا حتی ست مانتوهای سنتی با روسری های کوچک و ابریشمی ترکیب خوبی را برای شما ایجاد نخواهد نمود. در واقع پس از ایجاد هماهنگی و هارمونی در میان آیتم های استایل، حال نوبت به هماهنگی رنگ ها در اصول ست کردن شال و روسری و دیگر آیتم های استایل می رسد.

اصول ست کردن شال و روسری

اما این سوال پیش می آید که چه رنگ شال و روسری مناسب برای چه رنگ مانتو می باشد؟

به طور کلی اغلب خانم ها در هنگام ست نمودن رنگ شال و روسری با مانتو و یا پیرهن خود دچار مشکل می شوند و تصمیم گیری برای آن ها دشوار است. این افراد اغلب با اصول حرفه ای ست نمودن انواع رنگ ها و طرح های مختلف آشنا نیستند. این افراد شاید حتی زیباترین و بهترین لباس ها را بپوشند، اما هنگامی که، آن را با شال و روسری مناسبی ست ننمایند، استایل و تیپ جالبی نخواهند داشت.

همچنین بخوانید درباره: شستشوی شال و روسری

اصول ست کردن شال و روسری

ترکیب رنگ مناسب برای اصول ست کردن شال و روسری

رنگ های مختلف بسیاری وجود دارند که ترکیب آن ها در کنار هم، می تواند ست های زیبایی را ایجاد نماید. در واقع در ست نمودن رنگ ها در کنار هم، علاوه بر سلایق و علایق شخصی، چرخه ی رنگ ها نیز قادر است تا با روش های گوناگونی به شناخت رنگ ها کمک نماید. در ادامه به ترکیب برخی از رنگ ها اشاره خواهیم نمود.

اصول ست کردن شال و روسری

ترکیب رنگ سفید و مشکی و هماهنگی آن با تمامی رنگ ها

اگر که تصمیم به ست نمودن مانتویی به رنگ سفید و یا مشکی هستید، در اصول ست کردن شال و روسری، قادر به استفاده از تمامی رنگ ها همراه با این مانتو ها هستید. در واقع می توانید اطمینان حاصل نمایید که تمامی شال و روسری ها ترکیبی خوب را با این مانتوها ایجاد خواهد نمود. البته بهتر می باشد که به سبب ساده بودن رنگ های سفید و مشکی، از شال و روسری های طرح دارد و رنگی استفاده نمایید تا استایل شما از سادگی خارج شود.

اما یکی از نکات مهم در رابطه با ست نمودن این رنگ ها با هم این می باشد که رنگ مشکی و سورمه ای، مشکی و قهوه ای، سفید و کرم نباید با یکدیگر ست شوند مگر آن که از خوب بودن ترکیب تناژ آن ها با هم مطمئن باشید.

 اصول ست کردن شال و روسری

ترکیب رنگ های نزدیک به هم و مشابه

در اصول ست کردن شال و روسری و هماهنگ نمودن رنگ ها، در ابتدا باید به رنگ های مشابه هم توجه نمود. برای نمونه استفاده از سبز تیره همراه با شال سبز روشن و شلوار تیره رنگ، می تواند ست خوبی شود.

استفاده از رنگ های مکمل هم

رنگ های مخالف هم در چرخه ی رنگ ها، تضادی بسیار بزرگ را ایجاد می نماید که قادر به مکمل نمودن هم هستند. یک تضاد بصری بزرگ ایجاد می کنند، که در واقع به یکدیگر کمک و همدیگر را تکمیل می کنند.

با گندم شال همراه باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*